Yhteystiedot

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@tamperemissio.fi

Laskutustiedot

Hallinto

Aleksanterinkatu 23 D, 33100 Tampere

Kulku E-portaan läpi sisäpihalle D-rappuun.

Tarja Eho

Toiminnanjohtaja, toimitusjohtaja
tarja.eho@tamperemissio.fi

Tommi Ikävalko
Matti Helin

Järjestöjohtaja
matti.helin@tamperemissio.fi

Merja Lahtinen

Liiketoimintajohtaja
merja.lahtinen@tamperemissio.fi

Jaana Kousa

Henkilöstöpäällikkö
jaana.kousa@tamperemissio.fi

Helena Sarkonen

Henkilöstösihteeri
helena.sarkonen@tamperemissio.fi

Marjo Taipale

Pääkirjanpitäjä
marjo.taipale@tamperemissio.fi

Laura Syrjä
Tanja Mäkinen

Reskontranhoitaja ja asuntoasiat
tanja.makinen@tamperemissio.fi

Kansalaistoiminta

Postiosoite
Aleksanterinkatu 31 A 1, 33100 Tampere

Käyntiosoite
Rongankatu 6, 33100 Tampere
Liiketila 2

Matti Helin

Järjestöjohtaja
matti.helin@tamperemissio.fi

Sannamari Ratilainen

Viestinnän asiantuntija, tiedottaja
sannamari.ratilainen@tamperemissio.fi

Miia Mustalahti

Vapaaehtoistoiminnan asiantuntija
miia.mustalahti@tamperemissio.fi

Anuliisa Holappa

Yritysyhteistyö, Varainhankinnan asiantuntija
anuliisa.holappa@tamperemissio.fi

Emma Sireeni

Nuorten vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
emma.sireeni@tamperemissio.fi

Aamukorva

Minna Putkisaari

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori
minna.putkisaari@tamperemissio.fi

Iltalinjalla

Hämeenpuisto 12, 33210 Tampere

Kimpassa-perhetoiminta

Rongankatu 6, 33100 Tampere
Liiketila 1

Likellä-kerhotoiminta

Aleksanterinkatu 31 A 1, 33100 Tampere

Pirjo Saloranta

Matkalla-toiminta

Maija-Kaisa Palo

Valmentaja, Diakonissalaitos
maija-kaisa.palo@hdl.fi

Janette Sandberg

Valmentaja, Diakonissalaitos
janette.sandberg@hdl.fi

Heidi Rytky-Ylinen

Valmentaja, TampereMissio
heidi.rytky-ylinen@tamperemissio.fi

Sirkku Rämö

Valmentaja, TampereMissio
sirkku.ramo@tamperemissio.fi

Senioripysäkki

Aleksanterinkatu 31 A 1, 33100 Tampere

Tuula Pesonen

Senioripysäkkityöntekijä
tuula.pesonen@tamperemissio.fi

Riitta Albers

Senioripysäkkityöntekijä
riitta.albers@tamperemissio.fi

Marko Ajanki

Senioripysäkkityöntekijä
marko.ajanki@tamperemissio.fi

Howard ”Roope” Byde

Senioripysäkkityöntekijä
howard.byde@tamperemissio.fi

Maarit Kurunmäki

Senioripysäkkityöntekijä, Ikätuki
maarit.kurunmaki@tamperemissio.fi

Lähitorit

Kyttälän lähitori

kyttalanlahitori@tamperemissio.fi
Tuomiokirkonkatu 22, 33100 Tampere

Kyttälän sairaanhoitaja

pe klo 9-15

Kyttälän palveluohjaaja

ma-pe klo 9-15

Kyttälän fysioterapeutti

Peurankallion lähitori

peurankallionlahitori@tamperemissio.fi
Peurankallionkatu 10, 33230 Tampere

Peurankallion palveluohjaaja

ma-pe klo 9-15

Peurankallion sairaanhoitaja

ke-to klo 9-15

Peurankallion fysioterapeutti

ti & pe klo 9-15

Koskikoti

Rongankatu 8, 33100 Tampere

Riikka-Leena Suurnäkki

Johtaja

2. krs Reinola

Sari Meskanen

Vastaava sairaanhoitaja

Minna Maaranen

Sairaanhoitaja

Hoitajat klo 7–21
Yöhoitaja klo 21–7
Fysioterapeutti

3. krs Vienola

Sari Meskanen

Vastaava sairaanhoitaja

Minna Maaranen

Sairaanhoitaja

Hoitajat klo 7–21
Yöhoitaja klo 21–7
Fysioterapeutti

4. krs Ainola

Solina Petäjistö

Vastaava sairaanhoitaja

Hoitajat klo 7–21
Yöhoitaja klo 21–7
Fysioterapeutti

5. krs Väinölä

Hanna Joenperä

Vastaava sairaanhoitaja

Hoitajat klo 7–21
Yöhoitaja klo 21–7

6. krs Rauhala

Auli Huovinen

Vastaava sairaanhoitaja

Hoitajat klo 7–21
Yöhoitaja klo 21–7
Fysioterapeutti

Kiinteistönhoito

Pasi Hoikka

Kiinteistönhoitaja

Jori Heikkilä

Kiinteistönhoitaja

Mikko Eerola

Kiinteistönhoitaja

Petäjäkoti

Petäjäkuja 1, 33900 Tampere

Marika Salminen

Johtaja

1. krs Silmula

Vastaava sairaanhoitaja

Satu Hjulman

Sairaanhoitaja
Yöhoitaja

2. ja 3. krs Tuohela

Heli Kärkimaa

Vastaava sairaanhoitaja

Sairaanhoitaja
Yöhoitaja

2. krs Oksala

Heli Kärkimaa

Vastaava sairaanhoitaja

Sairaanhoitaja
Yöhoitaja

3. krs Käpylä

Satu Hjulman

Vastaava sairaanhoitaja

Sairaanhoitaja
Yöhoitaja

Keittiö PetäjänHertta

Seija Kotikangas

Ravintolan hoitaja

Päiväkeskus

Mira Sunell

Kuntoutuksen lähihoitaja

Tiia Kurko

Fysioterapeutti

Peurankallio

Peurankallionkatu 10, 33230 Tampere

Anumari Joenperä

Johtaja

Kotipeuran kotihoito

Satu Tuominen

Vastaava sairaanhoitaja (arkisin)

Kotiutukset ja sairaanhoitoon liittyvät asiat

Kotihoidon lähihoitajat

(24/7)

Kotiutukset ja sairaanhoitoon liittyvät asiat

Katri

Palveluohjaaja (arkisin)

Asuminen ja palvelut

Ravintola Peurankello

Ravintolat

Anumari Joenperä

Johtaja

Juhla- ja kokouspalvelut

Mirva Nissinen

Ravintolapäällikkö
mirva.nissinen@tamperemissio.fi

Ravintola Peurankello

Peurankallionkatu 10, 33230 Tampere

Mirva Nissinen

Ravintolapäällikkö
mirva.nissinen@tamperemissio.fi

Ravintola Selma

Tuomiokirkonkatu 22, 33100 Tampere

Mirva Nissinen

Ravintolapäällikkö
mirva.nissinen@tamperemissio.fi

Rongankoti

Minna Toivola

Johtaja

Rongankoti Aktiivi

Hämeenpuisto 12, 33210 Tampere

Henkilökunta
Matti Härkönen

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Helmi

Pirkankatu 28 A, 33230 Tampere

Henkilökunta
Anne Lax

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Koivisto

Terhokuja 5, 33840 Tampere

Henkilökunta
Kati Pouttu

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Mirkku

Koivistonkuja 5, 33820 Tampere

Henkilökunta
Sanna-Kaisa Söderholm

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Onkiniemi

Onkiniemenkatu 5, 33230 Tampere

Henkilökunta
Johanna Risku

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Puisto

Satakunnankatu 31 C, 33200 Tampere

Henkilökunta
Arja Kolehmainen

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Tapio

Rongankatu 8, 7. krs, 33100 Tampere
Sisäänkäynti Rongankadun puolelta sisäpihalta.

Heli Salminen

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Työtoiminta

Koivistontie 55, 33820 Tampere

Niina Sormunen

Yksikönpäällikkö

Rongankoti Villa

Koivistontie 55, 33820 Tampere

Henkilökunta
Susanna Hyvönen

Yksikönpäällikkö

Tuettu asuminen

Terhi Scattred

Tuettu asuminen
Rongankoti Koivisto

Riikka Vento

Tuettu asuminen
Rongankoti Koivisto

Tatu Simonen

Tuettu asuminen
Rongankoti Onkiniemi

Krista Rekola

Tuettu asuminen
Rongankoti Puisto

Melissa Järvinen

Tuettu asuminen
Rongankoti Puisto

Vapaa-aika

Terhi Metso-Louhivuori

Kerhot ja vapaa-ajan toiminta