Sunset Charity Walk - Hyväntekeväisyyskävely 20.8.

Elokuussa kävellään hyvän puolesta!

Tervetuloa mukaan hyväntekeväisyyskävelylle keskiviikkona 20. elokuuta klo 18:30 alkaen, jossa kävelemme ikäihmisten Likellä-kerhotoiminnan hyväksi! Tule viettämään kanssamme kaunis loppukesän ilta, jossa voit samalla liikkua, tehdä hyvää, nauttia luonnosta ja yhteisöllisyydestä! Illan kruunaa komea auringonlasku kahvila Laeltalla, jonka kanssa toteutamme hyväntekeväisyyskävelyn yhteistyössä.

Tee hyvää ja osallistu hyväntekeväisyyskävelylle maksamalla osallistumismaksu sivulta löytyvällä lomakkeella! Kannattaa olla nopea, sillä tapahtumaan otetaan rajoitettu määrä osallistujia! Myynti sulkeutuu viimeistään sunnuntaina 17.8.2025.

Muista napata ystävä kainaloon ja ota upea kuva maalissa! Tagaa meitä myös somessa ja jaa elokuun illan upeita tunnelmia kanssamme! @tamperemissio @laelta_official #aurinkokävely2025

Hinnasto

Osallistumismaksu 15 € / hlö
Yhden henkilön osallistumismaksu on 15 €. Hinta on matala, jotta mahdollisimman monella olisi mahdollisuus päästä mukaan.

Opiskelija, eläkeläinen, työtön 7 € / hlö
Myös opiskelijoille, eläkeläisille ja työttömille on mahdollista osallistua edullisesti kivaan tapahtumaan.

Porukkapaketti 50 € / 5 hlö
Myös kaveri- ja työporukoilla on mahdollisuus osallistua! 5 hlön paketti nyt vain 50 €. Tule mukaan kivaan tapahtumaan yhdessä porukkasi kanssa tekemään hyvää!

Voit maksaa osallistumismaksut itsellesi ja kaverillesi suoraan sivun lopusta löytyvällä lomakkeella!

Osallistumismaksuun sisältyy

  • Reitti ja ranneke
  • Alkujooga by Studio Vintti
  • Maalissa raikas mocktail ja DJ Sara-Maaria
  • Alekoodit kahvila Laeltan valikoimaan
  • Auringonlasku klo 21:13 (auringonlasku on parhaimmillaan n. klo 21-21:30)

Aikataulu

klo 18.30 Ennakkoon ostettujen rannekkeiden jako, Massunlastenpuisto
klo 19 Lämmittelyjooga 1, kesto 15 min, Massunlastenpuiston nurmialue
klo 19.15 Lähtö kävelyreitille 1: 5 km
klo 19.30 Lämmittelyjooga 2, kesto 15 min, Massunlastenpuiston nurmialue
klo 19.45 Lähtö kävelyreitille 2: 2,5 km
klo 20-20:30 Kävelyt päättyvät kahvila Laeltalle, Ranta-Tampellan katu 13
klo 20 Alkaen päätösjuhlat kahvila Laeltalla, DJ Sara-Maria ja mocktailit
klo 21:13 Auringonlasku, kuvien ottoa ja rentoa yhdessäoloa Ranta-Tampellan rantaraitilla

Reitit

Valittavana on kaksi eri reittipituutta: lyhyt lenkki 2,5 km (n. 30 min) ja pitkä lenkki 5 km (n. 1 h). Molemmat reitit ovat helppokulkuisia, mutta eivät täysin esteettömiä. Molemmat reitit on merkattu maastoon selkeästi. Molempien reittien lähtö on Massunlastenpuistosta (Tampellan esplanadi 13) ja reittien päätepisteenä eli maalina toimii kahvila Laelta (Ranta-Tampellan katu 13). Suosittelemme saapumista lähtöön kävellen, pyörällä tai julkista liikennettä käyttäen!

Tutustu kahvila Laeltaan!

Ranta-Tampellan katu 13

Laelta kotisivut Laelta Instagram Laelta Facebook

Lisätietoa

Hyväntekeväisyyskävely 20.8.

Hienoa, että haluat olla mukana tekemässä hyvää! Voit osallistua Hyväntekeväisyyskävelylle maksamalla osallistumismaksun alla olevalla lomakkeella. Voit maksaa sisäänpääsyn kerralla myös ystävällesi tai porukallesi. Saat kuitin sähköpostiisi heti maksun jälkeen ja tarkemmat ohjeistukset lähempänä tapahtumaa.